KULT: Jak se dělá regionální divadelní festival, co vydrží čtvrtstoletí?
Od 12. do 22. října se v Ústí nad Labem uskuteční už pětadvacátý ročník festivalu KULT, největší divadelní přehlídky v kraji. Proč festival původně začínal jako přehlídka filmů? Jak se proměňuje jeho dramaturgie a jak do ní zapadá letošní premiéra autorské site specific inscenace Deus Ex Machina, která se odehrává v kostele? Se zakladatelem festivalu Janem Kvasničkou, s ředitelkou přehlídky Lenkou Havelkovou a s režisérem Štěpánem Gajdošem si povídá Hanka Malaníková.
Související
-
Mezinárodní festival pantomimy v Poličce. Jak si pantomima rozumí s moderní technologií?
Mezinárodní festival pantomimy Mime Fest v Poličce. Jak se mimům – básníkům prostoru a času – pracuje s moderními technologiemi?
-
Amatérské divadlo nesvazují plány, na dění reaguje pružněji než profesionálové, říká teatrolog
Michal Zahálka je vystudovaný divadelní vědec, v současné době se ovšem věnuje zejména překládání textů pro divadlo a o divadle z francouzštiny a angličtiny.
-
Regionální divadelní festivaly sice přinášejí peníze, důležitější je ale jejich nevyčíslitelný vliv
Jaký model divadelního festivalu v regionu je dlouhodobě udržitelný? Příkladem může být festival Kult nebo Luhovaný Vincent.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://vltava.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://vltava.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.