Smetanovu Litomyšl letos ovládne vášeň. Program opět slibuje české i světové hudební špičky
Tradičně na festivalu vystoupí špičky českého i světového interpretačního umění. Nově se festival zaměří nejen na balet a tanec, ale také na mezinárodní projekty. Už letos přivítá Drážďanskou filharmonii a komorní orchestr Kremerata Baltica. Posílí i vokální linka festivalu. Operní inscenace přivezou Národní divadla z Prahy, Brna a Ostravy. V programu nechybí komorní koncerty, jazzový večer ani speciální představení pro děti.
Hlavní festivalový program letošní Smetanovy Litomyšle se se po dvou letech vrací na druhé nádvoří Státního zámku Litomyšl, kde vznikne SmetaNOVÝ sál podle návrhu Josefa Pleskota. Tento prostor podle slov ředitele festivalu Michala Medka výrazně posune možnosti Smetanovy Litomyšle – a to z hlediska koncertní činnosti a především operních produkcí.
Poslechněte si celou reportáž Daniela Jägera, který hovořil s ředitelem festivalu Michalem Medkem, novým uměleckým ředitelem Markem Šulcem a dirigentem Václavem Luksem, který se svými soubory Collegium 1704 a Collegum vocale 1704 vystoupí letos na Smetanově Litomyšli hned dvakrát, a to ve velice rozdílném repertoáru.
67. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl se letos uskuteční od 14. června do 6. července a nabídne celkem 48 koncertů a představení. Pro návštěvníky je připraveno na 31 tisíc vstupenek.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Viktorín Šulc: Etuda z odvrácené strany. Alois Švehlík a Vladimír Dlouhý na stopě brutálnímu vrahovi
-
David Drábek: Ptakopysk. Příběh bratrů Pospíšilových, šampionů v kolové
-
Hlasy a Oko. Dvě premiéry povídek kanadské nobelistky Alice Munroové
-
Jaromír Jindra: Valdštejnova zpověď. Ohlédnutí za velkolepým životem nejvlivnějšího vojevůdce
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.