Slova a život v pravdě. Pásmo z díla Václava Havla

17. listopad 2019

V literárním pásmu z roku 1990, kdy se v již svobodné zemi natáčely pořady o dříve zapovězených autorech, zaznějí ukázky z celé řady stěžejních děl Václava Havla. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Mezi vybranými díly nechybí divadelní hra Zahradní slavnost (1963), stať Z mého života (1976), divadelní hra Audience (1975), esej Politika a svědomí (1984), citace z děkovné řeči u příležitosti udělení ceny Erasma Rotterdamského (1986), fejeton Paragraf 203, esej Moc bezmocných (1978), Dopis Gustávu Husákovi (1975), základní prohlášení Charty 77 a Dopisy Olze (1983).

Účinkují Viola Zinková, Rudolf Pellar a Eduard Cupák.
Pořad provází hudba kapely Plastic People of the Universe, Michala Pavlíčka a Jiřího Urbánka.

Připravily: Tereza Brdečková a Alena Millerová
Režie: Petr Adler
Natočeno v roce 1990.

autoři: Tereza Brdečková , Alena Millerová , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.