Sergi Belbel: Mobil

8. duben 2014

Děj hry se odehrává na nejmenovaném evropském letišti krátce po teroristickém útoku. Mobilní telefony se stanou osvobozujícími i omezujícími prostředníky lidských vztahů.

Hra katalánského dramatika Sergiho Belbela Mobil se odehrává na nejmenovaném evropském letišti krátce po teroristickém útoku. V takto vyhroceně dramatických chvílích se mobil stává nejen pomocníkem a jedinou možností spojení s okolním světem, ale i pokušitelem.

Umí přece víc – fotit, natáčet... a zdánlivě snadněji než z očí do očí také řešit osobní problémy.

Vznětlivou dívku, její opuštěnou matku, atraktivního mladíka a luxusní topmanažerku svedou dohromady nečekané události a mobilní telefony.


Osoby a obsazení:Sára (Hana Maciuchová), Róza (Andrea Elsnerová), Klaudie (Simona Stašová), Jan (Jan Dolanský) a Soňa (Marika Procházková)

Autor: Sergi BelbelPřeklad: Martina ČernáRozhlasová úprava a dramaturgie: Olga ŠubrtováHudba: Ladislav ŽeleznýRežie: Aleš Vrzák

Natočeno v roce 2008.

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.