Sedmé nebe s Načevou a Josefem Rauvolfem: Štěstí přeje připraveným

30. květen 2021

Hostem Moniky Načevy v Sedmém nebi byl tentokrát publicista a překladatel Josef Rauvolf.

Jakou hudbu poslouchal jako teenager z Chebu, jak se dostal k překládání a jaký autor ho jako první zaujal natolik, že cítil potřebu převést jeho dílo do češtiny, o první cestě do Ameriky, setkání s Allenem Ginsbergem, Williamem S. Burroughsem, Noamem Chomskim, Timothym Learym, o práci pro Českou televizi. O tom všem vypráví v Sedmém nebi svým osobitým způsobem Josef Rauvolf. „Ty máš ale štěstí,“ neskrývá nadšení z vyprávěných historek moderátorka pořadu. „Štěstí přeje připraveným,“ odvětí s lišáckým úsměvem Rauvolf.

V pořadu zazní hudba podle Rauvolfova výběru, třeba britští Cream, Jimmi Hendrix, bratislavští Prúdy, Plastic People of the Universe, The Fugs, brněnští Odvážní bobříci a další.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová