Sedmé nebe s Načevou: Ester Geislerová tak, jak ji asi neznáte
V aktuálním Sedmém nebi Monika Načeva představila posluchačům možná trochu víc, než ji znají, výtvarnici, konceptuální umělkyni a herečku Ester Geislerovou. Ester na oplátku přinesla ukázky ze své domácí sbírky vinylových desek.
„Byl to pro mě fakt těžký úkol, nejprve jsem vybrala asi 40 skladeb, které běžně poslouchám v telefonu, ale protože jsme se nakonec domluvily, že se budeme věnovat deskám, výběr se zúžil asi na osm nebo devět,“ říká Ester. Kromě své oblíbené hudby v Sedmém nebi komentuje také herectví a jeho těžké bytí v současné covidové době, své audiovizuální projekty nebo vzpomíná na maminku, která jako jedna z prvních v Čechách používala počítačový grafický program, nebo na vinylové večírky se svým otcem.
V pořadu zazní třeba anglická kapela Smiths, britská experimentální skupina 70. let Jade Warrior, formace transgender hudebníka Antonyho Hegartyho, Ryuichi Sakamoto nebo Leonard Cohen.
Nejposlouchanější
-
Raymond Chandler: Španělská krev. Detektivní případ rafinovaného využití vraždy pro politické účely
-
Nora Eckhardtová: Druhá strana řeky. Jak souvisí zmizení podnikatele s dávným krveprolitím?
-
Šedivý pokoj, Čmoud nebo Návěstí. Povídky Stefana Grabińského, klasika polské fantastické literatury
-
Kurt Vonnegut: Matka noc. Nejčernější groteska o muži, který šířil zlo, aby pomohl dobru
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.