Sedmé nebe Live: Rozhovory s exkluzivními hosty i živé hraní ve studiu

30. duben 2022

Nenechte si ujít sérii mimořádných vydání Sedmých nebí, v nichž si moderátoři Milan Cais, Marta Kloučková, Petr Dorůžka a Sára Vondrášková pozvou hosty k rozhovorům i živé produkci v přímém přenosu.

Program

úterý 5. dubna
Sedmé nebe s Milanem Caisem, Jaromírem Švejdíkem a Dušanem Neuwerthem

středa 20. dubna
Sedmé nebe s Martou Kloučkovou a Lenkou Dusilovou

pátek 29. dubna
Sedmé nebe s Petrem Dorůžkou a Kateřinou Göttlichovou

pondělí 27. června
Sedmé nebe se Sárou Vondráškovou a Oliverem Torrem

Sérii speciálních pořadů odstartovalo v úterý 5. dubna vydání s duem zpěváka, kytaristy, skladatele a textaře Jaromíra Švejdíka a hudebníka a producenta Dušana Neuwertha. Tato dvojice muzikantů je posluchačům dobře známá především díky jejich dlouholetému působení ve svých domovských kapelách Priessnitz a Tata Bojs.

V Sedmém nebi s Milanem Caisem ovšem představili své společné projekty, písně kapel Umakart nebo Kafka Bandu. Ve světové premiéře pak zazněla ukázky jejich nejnovější práce, připravovaného alba Letní kapely. Došlo i na ukázky oblíbené hudby obou hostů.

Marta Kloučková si do svého středečního Sedmého nebe pozvala zpěvačku a hudební producentku Lenku Dusilovou. Středobodem pořadu tedy budou písně z její úspěšné desky Řeka, která Dusilové v roce 2020 přinesla hned tři Ceny Anděl, a to za album roku, skladbu roku a sólovou interpretku roku.

Taje tradičního, původem švédského smyčcového nástroje nyckelharpa odhalí v Sedmém nebi s Petrem Dorůžkou zpěvačka a hudebnice Kateřina Göttlichová, jinak známá jako vedoucí skupiny BraAgas. Právě zvuk tohoto jejího oblíbeného nástroje vyšperkoval na nedávno vydané desce Zimnice její autorsky zhudebněné české a moravské lidové texty. Debutový sólový počin Kateřiny Göttlichové se mimochodem setkal s pozitivními ohlasy kritiky a v březnovém vydání žebříčku World Music Charts Europe obsadil skvělé druhé místo.

Speciální vydání Sedmého nebe Live uzavře Sára Vondrášková se svým hostem, producentem Oliverem Torrem, čerstvým držitelem Ceny Vinyla. Jeho nejnovější album Fragility of Context zaujalo i porotu Cen Anděl, když ho nominovala v kategorii Alternativa a elektronika.

Sedmé nebe
Hudbu podle svého vkusu nabízí a slovem provází výrazné tváře tuzemské scény – od hudebnice Never Sol, přes publicistu Pavla Klusáka po Milana Caise z Tatabojs. Všechny odvysílané díly si můžete poslechnout v archivu pořadu.

autor: zpr

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?