Sedmé nebe Live: Rozhovory s exkluzivními hosty i živé hraní ve studiu

20. červen 2022

Nenechte si ujít sérii mimořádných vydání Sedmých nebí, v nichž si moderátoři Milan Cais, Marta Kloučková, Petr Dorůžka a Sára Vondrášková pozvou hosty k rozhovorům i živé produkci v přímém přenosu.

Odvysílané díly

5. dubna
Sedmé nebe s Milanem Caisem, Jaromírem Švejdíkem a Dušanem Neuwerthem

20. dubna
Sedmé nebe s Martou Kloučkovou a Lenkou Dusilovou

29. dubna
Sedmé nebe s Petrem Dorůžkou a Kateřinou Göttlichovou

21. června
Sedmé nebe s Milanem Caisem a Petrem Ostrouchovem

Sérii speciálních pořadů odstartovalo vydání s duem zpěváka, kytaristy, skladatele a textaře Jaromíra Švejdíka a hudebníka a producenta Dušana Neuwertha. Tato dvojice muzikantů je posluchačům dobře známá především díky jejich dlouholetému působení ve svých domovských kapelách Priessnitz a Tata Bojs.

V Sedmém nebi s Milanem Caisem ovšem představili své společné projekty, písně kapel Umakart nebo Kafka Bandu. Ve světové premiéře pak zazněla ukázky jejich nejnovější práce, připravovaného alba Letní kapely. Došlo i na ukázky oblíbené hudby obou hostů.

Marta Kloučková si do svého Sedmého nebe pozvala zpěvačku a hudební producentku Lenku Dusilovou. Středobodem pořadu byly písně z její úspěšné desky Řeka, která Dusilové v roce 2020 přinesla hned tři Ceny Anděl, a to za album roku, skladbu roku a sólovou interpretku roku.

Taje tradičního, původem švédského smyčcového nástroje nyckelharpa odhalila v Sedmém nebi s Petrem Dorůžkou zpěvačka a hudebnice Kateřina Göttlichová, jinak známá jako vedoucí skupiny BraAgas. Právě zvuk tohoto jejího oblíbeného nástroje vyšperkoval na nedávno vydané desce Zimnice její autorsky zhudebněné české a moravské lidové texty. Debutový sólový počin Kateřiny Göttlichové se mimochodem setkal s pozitivními ohlasy kritiky a v březnovém vydání žebříčku World Music Charts Europe obsadil skvělé druhé místo.

V úterý 21. června ve studiu zahráli Milan Cais a Petr Ostrouchov, hudebník, úspěšný producent a majitel hudebního vydavatelství Animal Music. Ostrouchov má se svou skupinou Blue Shadows na kontě sice jen jedno stejnojmenné album z roku 2016, nahrál s ní ale poslední dvě úspěšné desky Vladimíra Mišíka. Obě z nich ocenili akademici Cen Anděl. Podílel se také na loňském albu písničkáře Mirka Kemela a stojí za realizací filmové hudby.

Sedmé nebe
Hudbu podle svého vkusu nabízí a slovem provází výrazné tváře tuzemské scény – od hudebnice Never Sol, přes publicistu Pavla Klusáka po Milana Caise z Tatabojs. Všechny odvysílané díly si můžete poslechnout v archivu pořadu.

Související