Jsi za vodou, led tiše praská. Sedmé nebe live s Milanem Caisem a kapelou Dunaj

4. říjen 2022

Legenda brněnské alternativní scény 90. let přichází po 26 letech s novým studiovým albem Za vodou. Milan Cais přivítal ve svém živém Sedmém nebi v úterý 4. 10. dva členy kapely Dunaj, kytaristu Vladimíra Václavka a perkusionistu Pavla Koudelku.

Intenzivní kariéru kapely v 90. letech minulého století ukončil předčasný odchod zpěváka Jiřího Kolšovského a i když ostatní členové kapely nikdy svým fanouškům nezmizeli z očí a působili v jiných projektech, společnou činnost obnovili až v roce 2019. Nyní vydává trojice ve složení Vladimír Václavek, Josef Ostřanský a Pavel Koudelka nové album, které sami označují jako Dunaj pro 21. století. Představili ho v Sedmém nebi Milana Caise.

Sedmé nebe live
Nenechte si ujít sérii mimořádných vydání Sedmých nebí, v nichž si moderátoři Milan Cais, Marta Kloučková, Petr Dorůžka a Pavel Klusák pozvou hosty k rozhovorům i živé produkci v přímém přenosu.

4/10 Milan Cais a Dunaj
4/11 Petr Dorůžka a Aliksandr Yasinski
9/11 Marta Kloučková a Dorota Barová
17/11 Pavel Klusák a host vyladěný k tématu 17. listopadu

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová