Sedmé nebe live: Kapela Květy hraje u Milana Caise

6. červen 2023

Milan Cais zve opět hosty do svého Sedmého nebe. Spolu s ním budou mluvit a živě hrát členové kapely Květy 6. června od 19:00.

„Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrozstl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru,“ tak o sobě píší členové kapely na svém webu.

Skupina získala cenu Vinyla a také vyhrála několikrát cenu Anděl v žánru Alternativní hudba. V současné době hraje ve složení Martin E. Kyšperský, Aleš Pilgr, Ondřej Kyas a Jiří Habarta.

Sedmé nebe Live
Rozhovory s exkluzivními hosty i živé hraní ve studiu

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.