Rok české hudby ve Francii
Janáček má šmrnc a Symfonie č. 9 „Z Nového světa“ je v Paříži tři měsíce dopředu vyprodaná! Není to ale jen Antonín Dvořák a Leoš Janáček. Česká hudba má ve Francii velké jméno a patří k respektovaným uměním.
Čtěte také
Mix kultur a vlivů, které se mísily ve Střední Evropě je pro tamní publikum originálním a obdivuhodným. A přitom musí česká hudba obstát ve velké konkurenci na nejprestižnějších scénách nejen Evropy, jakou je třeba Pařížská opera. A to navíc v zemi, kde je hudba jedním ze základních pilířů. Ve Francii objevují a obdivují jistou českou magičnost, českou pohádkovost a někdy i český absurdní smysl pro humor. O tom, jak je přijímána a jak se prezentuje klasika i soudobá muzika, zjistíme ze seriálu s hudebnicemi a hudebníky, kteří působí v zemi galského kohouta.
Související
-
Rok české hudby není jen o klasice, je třeba vylézt z ulity a vtáhnout mladou generaci
Saša Michailidis se ptá ředitele Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Jiřího Nekvasila a kreativního ředitele Roku české hudby a projektu Smetana 200 Aleše Březiny
-
Začíná rok české hudby. Jaké klenoty nabízí naše země v alternativních žánrech?
Začíná rok české hudby. Jaké klenoty nabízí naše země v alternativních žánrech?
-
Hudba dynastie Straussů v podání Vídeňských filharmoniků. Poslechněte si novoroční koncert
Kéž by rok 2024 byl tak roztančený a bezstarostný, jak ho přivítali Vídeňští filharmonikové s dirigentem Christianem Thielemannem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.