Robert Schumann: Ráj a Peri. Poslechněte si záznam koncertu ze zahájení Svatováclavského hudebního festivalu

6. září 2019

Zahájení Svatováclavského hudebního festivalu, jednoho z největších tuzemských festivalů duchovní a staré hudby, se uskutečnilo v Katedrále Božského Spasitele v Ostravě. Hned první festivalový večer nabídl posluchačskou raritu: provedení oratoria Ráj a Peri op. 50 Roberta Schumanna.

Dílo z roku 1843 se blíží svou monumentalitou opeře  a vypráví strhující perský příběh o zkouškách nadpozemské bytosti vyloučené z ráje. Peri, padlý anděl, musí přinést dar, který je nebi nejbližší, až poté se otevře nebeská brána. Vedení  Filharmonie Brno a Českého filharmonického sboru z Brna se ujal německý dirigent Roland Kluttig, který do Ostravy přijel s pěticí sólistů z USA, Německa a Švýcarska.

Zahájení Svatováclavského hudebního festivalu Roland Kluttig, dirigent

Robert Schumann: Ráj a Peri. Oratorium pro sóla, sbor a orchestr, op. 50. Účinkuje Betsy Horne (soprán, Peri), Marie Hänsel (soprán), Mareike Jankowski (mezzosoprán), Johannes Strauß (tenor), Rudolf Rosen (bas). Český filharmonický sbor Brno (Petr Fiala, sbormistr) a Filharmonie Brno. Diriguje Roland Kluttig. Záznam zahajovacího koncertu Svatováclavského hudebního festivalu 2019 ze dne 3. září z Katedrály Božského Spasitele v Ostravě. Slovem provází Renáta Spisarová.

Spustit audio