Robert Krumphanzl: Prázdná hnízda

10. listopad 2013

V cyklu Psáno pro rozhlas uvádíme povídku současného českého autora a nakladatele. Její protagonista a vypravěč nejprve se svou babičkou, později sám jako pokračovatel, pečuje o zahradu v pevném každoročně se opakujícím rytmu a řádu přírody. V režii Ivana Chrze účinkuje Igor Bareš.

Kritik, redaktor, editor a prozaik Robert Krumphanzl se narodil roku 1973 v Praze. Absolvoval Fakultu sociálních věd UK; v letech 1992–1994 působil jako redaktor revue Souvislosti.

V roce 1994 spoluzaložil nakladatelství Triáda, které dodnes řídí. V letech 2000–2001 byl členem redakční rady Kritického sborníku, v letech 2001–2004 redaktorem Revolver Revue a její Kritické přílohy; kritiky a recenze publikoval převážně v RR a KP RR.

K vydání připravil například knihy Ladislava Dvořáka, Petra Fidelia, Zbyňka Hejdy, Jana Kameníka, Vladimíra Neuwirtha, Václava Vokolka, Jana Tesaře a Jaromíra Zelenky.

V roce 2005 vyšla v Edici Revolver Revue jeho kniha drobných próz Minutové vzdálenosti.


Účinkuje: Igor Bareš

Autor: Robert KrumphanzlPřipravil: Jiří VondráčekRežie: Ivan Chrz

autor: jvk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?