Raymond Scott Reimagined

21. září 2023

Speciální sestava amerického Big Phat Bandu – přesahového San Francisco kvarteta a vokální sestavy Take 6 – nahrála novinku, věnovanou americké osobnosti minulého století, inovátorovi Raymondu Scottovi. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Pro nás, kdo jsme o Raymondu Scottovi dosud moc nevěděli, je to velmi zajímavý vhled. A navíc od zkušeného Big Phat Bandu, vedeného Gordonem Goodwinem, který nahrává a je autorem řady skladeb filmových, za něž úspěšné sbírá nominace na Grammy, kterých má třináct a získal i tři Emmy a jednu Grammy za film Úžasňákovi. Prostě nahlédli do nedávné historie na zajímavou a ne tak protřelou osobnost. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • Telemannia

    Nahrávka flétnistky Marty Kratochvílové a kontrabasisty Mariana Friedla. Jde o nový pohled na interpretaci barokní hudby. Hodnocení připravil Milan Bátor.

  • Nové album Belly Adamove There Is Home je o hledání skutečného domova

    Altistka Bella Adamova na své nové desce zahrnula do tématu domova písně Pavla Haase, Gustava Mahlera Modesta Petroviče Musorgského a Benjamina Brittena.

  • Il Boemo

    Hudba z oper Josefa Myslivečka, kterou v souvislosti s životopisným filmem o tomto skladateli pozdního baroka nahrálo Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.