Rádio Dada a Večerní škola pro pokročilé uvádí existenciální kuchařku Václava Kahudy a Igora Malijevského Písmenková polévka, pečená šachovnice a hélium

14. leden 2022

Přátelé létání, jděte za pošmourného deštivého dne shánět do lunaparku hélium. V lezavé zimě hledejte stánek se šíleným prodavačem. Cestou domů kupte v krámě sáček písmenkové polévky, dejte do hrnce s vodou libovolnou zeleninu a povařte.

Přidejte v pravý čas obsah sáčku a máte za pár minut hotovo. Nedosti na tom, na plech dejte rozválené lístkové těsto, narýsujte si 64 políček a klaďte plátky žampionů, pršutu, klobás, oliv – to jsou figurky. Na světlá políčka šachovnice položte kousek sýra, tmavá pole budiž zakápnuta rajčatovým protlakem. Pozvěte na večeři zajímavého Mimočlověka a vzneste se!

Facebook Večerní školy

autoři: Václav Kahuda , Igor Malijevský
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...