Přemysl Rut: Profesor a slepice (Dva konce prof. Jůzy)

03250484.jpeg
03250484.jpeg

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.


Gnoseologická komedie o tom, jak pan profesor svých vědomostí nabyl, jak s nimi nakládal a hlavně jak je důležité, kdo a kde takové vědomosti nosí. Rozhlasovou inscenaci, ve které si hlavní roli zahrál Viktor Preiss, poslouchejte on-line do 23. února 2018.

Představte si pana profesora Jůzu. Může mu být kolem padesáti, vlasy má napůl prošedivělé a napůl prořídlé, pleť popelavou a skoro papírovou, na krku a na zápěstích plynule pokračující šedivým balonovým kabátem, pod nímž jsou na schýlených zádech patrné vysedlé lopatky. Tenhle snadno představitelný pan profesor se na sklonku školního roku (tedy právě teď, na začátku příběhu) vrací do rodné vsi, kde hodlá jako každoročně trávit prázdniny u maminky. Pan profesor však není tak průměrný, jak podle popisu vypadá. Naopak, pan profesor je tak výjimečný, že je až nepravděpodobný, ba že jsme si ho museli vymyslet. Pan profesor má totiž, jak se říká, v malíčku veškeré lidské vědění.

Tak začíná nová hra předního rozhlasového autora Přemysla Ruta Profesor a slepice.

Přemysl Rut, hudebník, spisovatel a pedagog

Přemysl Rut, hudebník, spisovatel, pedagog

Přemysl Rut je také dramatik, autor rozhlasových her, básník, prozaik, esejista, scenárista, editor, hudebník a vysokoškolský pedagog.

Osoby a obsazení: Profesor (Viktor Preiss), Maminka (Libuše Havelková), Sousedka (Jaroslava Obermaierová), Učitel (Jiří Lábus), Slepice (Barbora Hrzánová), Policie (Pavel Batěk), Policie (Petr Batěk), Jakub (Vlastimil Zavřel), Komentátor (Jan Hyhlík) a Autor, listonoš, pocestný (Přemysl Rut)

Dramaturgie: Martin Velíšek
Režie: Hana Kofránková

Natočeno v roce 2006.

 

Spustit audio
autoři: Martin Velíšek, Tvůrčí skupina Drama a literatura