Pravá blondýnka 2 - Lepší. Odvážnější. Blonďatější.

30. srpen 2003

Elle Woods dobyla Harvard a nyní začíná právnickou dráhu u jedné velké firmy. Balancuje mezi náročnou kariérou a přípravami na svatbu s mužem svých snů. Když ale zjistí, že klienti její zaměstnavatelské firmy zneužili rodinné příslušníky (respektive matku) jejího milovaného psa Bruisera, stane se odhodlanou bojovnicí za psí práva, proti zneužívání němých tváří k zločinným pokusům.

Dostane na hodinu padáka. Je existenčně zničena, ale nezlomena ve svém optimismu. Slečna Woodsová vyráží do Washingtonu, aby vzala věci do svých vlastních rukou, ozdobených francouzskou manikúrou. Snaží se proniknout tam, kde se tahá za politické nitky. Přitom z moře šedi, černi a námořnické modři vyčnívá jako růžový palec. Politici nejdou "poslankyni Barbie" zdaleka na ruku a Washington, D.C. není snadné působiště pro dívku - sice s právnickým diplomem z Harvardu, ale především s neomylným smyslem pro módu. Elle však svým neodolatelným šarmem, inteligencí a odhodláním bludný systém přemůže. Obhajobou Bruisera a jeho rodiny nakonec inspiruje ostatní, aby také vyjádřili svůj názor. Haf.

Reese Witherspoon - pravá blondýnka

Světově oblíbená blondýnka se vrací. Před dvěma roky předvedla Elle Woods (Reese Witherspoon) své kouzlo filmovým divákům v původním filmu Pravá blondýnka, v příběhu o elegantní rybě na suchu, která jde za svým srdcem na právnickou fakultu a všechny překvapí svou načesanou inteligencí. V roce 2002 získala Reese Witherspoon za svůj výkon nominaci na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší herečka.

Sally Field (neohrožená poslankyně Victoria Rudd - blondýnka), dvojnásobná držitelka Oscara, byla velkou fanynkou prvního filmu a byla šťastná, když dostala šanci hrát v jeho pokračování.

Se Sally Field

Režisér Herman Wurmfeld sdílí nadšení Reese Witherspoon s ohledem na spolupráci se Sally Field: "Ovšem, že je radost pracovat s takovou herečkou jako je Sally. Nejúžasnější byl její talent a její neohroženost, se kterou přišla každý den na plac," tvrdí.

Kam Elle zamíří potom? To zatím nikdo neví, protože třetí Pravá blondýnka se netočí. Zatím.

autor: (ap)
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.