Poslechněte si nebo zazpívejte si s Vltavou nejznámější vánoční koledy. Do světa písní klidu a pokoje vás zve Alena Maršíková Michálková

24. prosinec 2023

Štědrý den to je příprava na slavnostní večer. Obloha se pomalu šeří, rozsvěcuje se vánoční stromeček, probíhají přípravy na sváteční večeři, děti hledají zlaté prasátko a netrpělivě vyčkávají zazvonění Ježíškova zvonečku. Alena Maršíková Michálková vás v pásmu vánočních koled a skladeb starých mistrů zve k poslechu hudby, která šíří klid, mír, radost a harmonii – hlavní poselství vánočních svátků.

Pro svůj pořad vybrala ty skladby, které si obvykle sama pouští v těchto hodinách. Zazní tradiční vánoční koledy, ale také písně evropských národů, české středověké koledy a hudba Adama Michny z Otradovic. A ve svém pořadu se připojí i k tradici vlastní Českému rozhlasu Vltava a nechá zaznít Serenádě Es dur Josefa Suka, která sváteční den na naší stanici tradičně zdobí.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.