Pohřebiště nesmrtelných. Vyšehrad s hrobkou Slavín patří mezi nejznámější české hřbitovy

22. leden 2021

Původně obyčejný, takřka až venkovský hřbitov, se od 19. století začal proměňovat. Na rozdíl od jiných hřbitovů se vyhl zrušení za Josefa II. Naopak se začal velmi rozrůstat. Nakonec se stal důstojným pohřebištěm významných osobností ze světa umění, vědy i sportu. 

Všechny epizody

Průvodkyně Správy pražských hřbitovů Kateřina Konečná

V pětidílném seriálu o Vyšehradském hřbitově se však nebudeme až tolik zabývat samotnými známými osobnostmi. Zaměříme se na zajímavosti ze světa funerálního umění, upozorníme na netradiční náhrobky, a představíme zajímavé okolnosti, které jsou s uložením ostatků spojeny. S průvodkyní Správy pražských hřbitovů Kateřinou Konečnou natáčel Filip Jan Zvolský.

autor: Filip Jan Zvolský
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.