Pohřebiště nesmrtelných. Vyšehrad s hrobkou Slavín patří mezi nejznámější české hřbitovy

22. leden 2021

Původně obyčejný, takřka až venkovský hřbitov, se od 19. století začal proměňovat. Na rozdíl od jiných hřbitovů se vyhl zrušení za Josefa II. Naopak se začal velmi rozrůstat. Nakonec se stal důstojným pohřebištěm významných osobností ze světa umění, vědy i sportu. 

Všechny epizody

Průvodkyně Správy pražských hřbitovů Kateřina Konečná

V pětidílném seriálu o Vyšehradském hřbitově se však nebudeme až tolik zabývat samotnými známými osobnostmi. Zaměříme se na zajímavosti ze světa funerálního umění, upozorníme na netradiční náhrobky, a představíme zajímavé okolnosti, které jsou s uložením ostatků spojeny. S průvodkyní Správy pražských hřbitovů Kateřinou Konečnou natáčel Filip Jan Zvolský.

autor: Filip Jan Zvolský
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...