Pět Sket

03789275.jpeg
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03789275.jpeg

Do živého vysílání Telefonotéky dorazila originální sestava pěti členů á capella vokálního sexteta. Připadá vám to zvláštní - pět členů sexteta?

Hosté Telefonotéky, na které se můžete těšit.

Pozvali jsme nejúspěšnější domácí vokální jazzový bezkapelní soubor, který existuje teprve šest let, ale už získal hlavní cenu na fetivalu v Grazu, obdivné hodnocení zpěvačky z New York Voices a vyrazil do světa. Je na začátku a přitom už dosáhl met, o kterých se většině domácích jazzových sestav příliš nezdá.

Čím to je? Snažili jsme se na to přijít při rozhovorech ve studiu Galerie a také při živém vystoupení Sket. Ovšem bez protagonisty, muže, který sexteto sestavil, je jeho ideovým vůdcem, nábojářem lehké ulétlosti, autorem aranží, přístupu i řady skladeb. Petr Wajsar, ten, o kterém je řeč, prostě nedorazil. Neprofesionální? Určitě. Na škodu vysílání? Nejspíš ne.

Alespoň se pořádně prosadili ostatní, které by jinak Petr svou osobností jistě zastínil. A navíc, ukázali, že se dokážou obejít. Částečně při použití přednahraných stop Wajsarova zpěvu, částečně úplně bez něj. Co také jiného dělat, kdy leader zůstal v posteli? Nejspíš tedy, protože prý celou noc pracoval na jejich nové nahrávce, která bude pokřtěna v dubnu.

03395037.jpeg

Ptali jsme se jich na jejich inspirace, zdroje, zázemí a směřování. Nic překvapivého, a přesto velmi zajímavé odpovědi. Mladá sestava plná optimismu, prý se velmi dobře snáší, domlouvají a koexistují. Všichni mají řadu dalších aktivit, všichni považují Skety za podstatné. Ukázalo se i, že zdánlivě přehledný český název vokálního sexteta může mít velšské kořeny.

Zajímají vás odpovědi, zajímá vás pět ze šesti členů sexteta? Zajímají vás Skety? Měly by, jsou na domácí scéně spíše zjevením. Směřují, jsou úspěšné a před vydáním je jejich nová deska. Plná zajímavých hostů. To vše se dozvíte ze záznamu rozhovoru.

02892719.jpeg

Čtěte také: Archiv odvysílaných dílů Telefonotéky.