Osudy Josefa Hrubého

10. říjen 2016
Hry a četba

Autorské čtení z rukopisu vzpomínek českého básníka, Jihočecha rodem, Plzeňana volbou.

Pětidílné Osudy poslouchejte na Vltavě od 10. října 2016 vždy v 11:30. Po odvysílání se jednotlivé díly objeví také na stránce Hry a četba.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Josef Hrubý se narodil v roce 1932 v Černěticích u Volyně, už více než padesát let ale žije v Plzni. Básnicky debutoval v roce 1960 sbírkou Hudba nechce spát. Společně s Františkem Fabiánem a Josefem Koenigsmarkem byl jedním z hybatelů literárního dění v západních Čechách a patřil mezi zakládající členy plzeňské umělecké skupiny Červen 63. Na začátku normalizace se ale jeho jméno kvůli angažovanosti při srpnových událostech ocitlo na indexu. Byl propuštěn z pozice ředitele městské knihovny v Plzni a nesměl oficiálně publikovat. To se změnilo teprve po Sametové revoluci a od začátku devadesátých let Josef Hrubý ke svým čtenářům přichází téměř každý rok s novou sbírkou.


Připravil: Dominik MačasRežie: Jakub Doubrava

Natočeno v Plzni.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.