Ostravské dny 2019 podruhé

15. září 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Petr Cígler: Hornový koncert, hraje Ondřej Vrabec a ONO orchestra

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Záznam srpnových koncertů 10. bienále festivalu Ostravské dny 2019 z Trojhalí Karolina v Ostravě.

Výkony Ostravské bandy, Ostrava New Orchestra, ale i Symfonického orchestru Českého rozhlasu v hudbě avantgardní, současné a experimentální nabídlo druhé vydání Futurissima na téma Ostravské dny 2019.

Isabel Mundry je skladatelkou a profesorkou kompozice v Německu i ve Švýcarsku, ve skladbě Nekonečné sedimenty z roku 2018 pracuje se stopami časově nebo prostorově  vzdálené hudby. Petra Cígler je nanochemik a ve vzácně volných chvílích napsal svůj první hornový koncert, přímo šitý na míru vynikajícímu hornistovi Ondřeji Vrabcovi. Petr Bakla zas potřebuje k inspiraci dlouhé procházky se psem a jeho světová premiéra skladby  Ostrov nad městem byl poetickou předehrou před operou křehké krásy a prchavého okamžiku Neither Mortona Feldmana, kterou se SOČRem v postindustriálním Trojhalí Karolina provedla sopranistka Claudia Barainsky a dirigent Peter Rundel.

Rozhovory se skladateli, světové premiéry skladeb i jejich nedávné provedení Vám nabídla v nedělním Futurissimu Renáta Spisarová.

autor: spis
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová