Operní akademie slaví nahrávkou opery Dido a Aeneas. Poslechněte si záznam

7. říjen 2023

Opernímu večeru dominuje nahrávka opery Dido a Aeneas Henryho Purcella, která vznikla v ostravském studiu Českého rozhlasu v červnu tohoto roku jako výsledek unikátní synergie silných kulturních a vzdělávacích institucí v Ostravě.

Letos je tomu totiž pět let, kdy ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil vyzval sopranistku Evu Dřízgovou-Jirušovou, vedoucí Katedry sólového zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity, a studenty školy k profesionální spolupráci v regulérní operní sezóně divadla.

Zrodila se platforma, která je pro začínající pěvce a hráče skvělou zkušeností a pro divadlo líhní nových talentů. V opeře o lásce, intrikách, kouzlech i osudovém zklamání účinkuje také dětský sbor Operní studio Lenky Živocké při Národním divadle moravskoslezském. Hlavních rolí se na nahrávce zhostila Karolína Levková, Magdaléna Rovenská, Veronika Andrašková, Robin Červinek nebo Josef Kovačič, operu pro představení, stejně jako pro studiovou nahrávku připravil mladý dirigent Jiří Habart. 

Spustit audio

Související