Opakem lhostejnosti je péče o místo ku prospěchu obce. I takové příběhy spojuje síť Dne architektury
Celorepublikový festival Den architektury začíná 1. října a trvá do 7. října. Akce letos přináší téma spojnic a cest mezi lidmi, krajinou a sídly. O síti aktivních buněk ochotných sdílet příklady dobré praxe mluví Miroslav Pavel ze spolku KRUH, který za festivalem stojí. Budoucnost bývalé dělnické kolonie Buďánka na Smíchově vykresluje Veronika Palečková a Kristýna Dvořáková. Virtuální prohlídku parku kolem Zámku Veleslavín nabídne Veronika Zapletalová ze spolku Hradní potok.
Související
-
Terapie města je hlavní téma letošního festivalu m³ / Umění v prostoru
Festival m³ / Umění v prostoru je založený na interakci umění a veřejného prostoru a nabízí různé pohledy na proměny městské krajiny, letos festival prorostl Prahu 6 a 7.
-
Jaké významové vrstvy nabízí architektura sídlišť a jak se na ně můžeme dívat dnes?
Jsou sídliště konzervy minulosti, nebo architektonicky a urbanisticky nápadité celky? Koncepce Ďáblic se inspiruje sídlištní výstavbou u nás i v cizině.
-
Gentrifikace je výhodná jen pro toho, kdo na ní vydělává, říká architekt z Paměti města
Proměnu pražských čtvrtí a dopad těchto změn tematizují dlouhodobě mnozí architekti i kurátoři. Téma gentrifikace otevíráme v ArtCafé s Jakubem Nakládalem a Lyndou Zein.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.