Okresní město. Satirický román Karla Poláčka v podání Jana Vlasáka

Četbu na pokračování z románu českého spisovatele a humoristy poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání. Pořad uvádíme u příležitosti 80. narozenin Jana Vlasáka.

Účinkuje: Jan Vlasák
Režie: Markéta Jahodová
Natočeno: 2010

Román Okresní město je první částí nedokončené pentalogie Poláčkovy ságy maloměsta. Historie začíná v nostalgické době na přelomu prvního desetiletí století, kdy čas byl ještě věčný a plynulý a „městečko v něm podřimovalo jako kůň před stavením“.

Rodina židovského kupce pana Štědrého je ústředním bodem, odkud ironický vypravěč sleduje hemžení maloměstské společnosti s ostře vykreslenými figurkami z jednotlivých jeho vrstev. Poláčkovo Okresní město vyšlo poprvé na 99 pokračování v Lidových novinách v době od 14. ledna do 9. května 1936 a první knižní vydání se objevilo v knihkupectvích v říjnu téhož roku. 

autor: Jan Vlasák
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.