Okamžiku, postůj. Českosaské Švýcarsko očima fotografa Václava Sojky
Divoké romantické Českosaské Švýcarsko okouzlilo během času řadu umělců. Propletenec lesů, skal a vod vytváří neopakovatelnou a podmanivou kulisu pro oči i vnímání každého návštěvníka, natož malíře či fotografa.
Objektivem svého aparátu tuto „duši místa“ citlivě a trpělivě dokumentuje Václav Sojka, držitel zlaté medaile Sdružení evropských profesionálních fotografů a ocenění Nekrásnější kniha za publikaci Národní park České Švýcarsko (s texty Zdeňka Patzelta), který v letošním roce získal dvě ocenění v soutěži Czech Press Photo, v její sekci Czech Natur Photo za snímek Krajina spáleného lesa a za snímek Hasivka orličí. Obě fotografie můžeme vnímat jako memento i naději krajiny labských pískovců.
Společně s fotografem Václavem Sojkou a autorkou pořadu Janou Davidovou-Kracíkovou, hledali „genia oduševnělé krajiny“ spisovatelka a badatelka Natálie Belisová a Tomáš Salov z Národního parku České Švýcarsko.
Související
-
Genius loci aneb Kdyby domy uměly mluvit. Co se skrývá za fasádou?
Jedna stavba mohla mít během historie mnoho podob i funkcí. Některé z nich představuje Eliška Závodná ve svém dvanáctidílném cyklu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka