Okamžiku, postůj. Českosaské Švýcarsko očima fotografa Václava Sojky

3. červen 2023

Divoké romantické Českosaské Švýcarsko okouzlilo během času řadu umělců. Propletenec lesů, skal a vod vytváří neopakovatelnou a podmanivou kulisu pro oči i vnímání každého návštěvníka, natož malíře či fotografa.

Objektivem svého aparátu tuto „duši místa“ citlivě a trpělivě dokumentuje Václav Sojka, držitel zlaté medaile Sdružení evropských profesionálních fotografů a ocenění Nekrásnější kniha za publikaci Národní park České Švýcarsko (s texty Zdeňka Patzelta), který v letošním roce získal dvě ocenění v soutěži Czech Press Photo, v její sekci Czech Natur Photo za snímek Krajina spáleného lesa a za snímek Hasivka orličí. Obě fotografie můžeme vnímat jako memento i naději krajiny labských pískovců.

Společně s fotografem Václavem Sojkou a autorkou pořadu Janou Davidovou-Kracíkovou, hledali „genia oduševnělé krajiny“ spisovatelka a badatelka Natálie Belisová a Tomáš Salov z Národního parku České Švýcarsko.

autor: DAV
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko