O Tchaj-wanu jako hlavním hostu MAČ se sinoložkou Táňou Dluhošovou
Měsíc autorského čtení – největší středoevropský literární festival si poprvé jako hlavního hosta vybral asijskou zemi – a to Tchaj-wan. Kurátorkou tchajwanské sekce je sinoložka a ředitelka Orientálního ústavu Táňa Dluhošová, která významně přispěla k tomu, že do Čech zavítá 31 tchajwanských spisovatelů. Nakolik složité bylo dostat na Měsíc autorského čtení tolik autorů a co přesně sleduje databáze tchajwanských elit, kterou jako vědkyně vytvořila? Ptá se Karolína Koubová.
Související
-
Ostrovy duchů. Tchaj-wanské rituály a virtuály & slovenský label festivalu Next
Další komentovaný playlist Pavla Klusáka přináší vhled do dvou výrazných scén.
-
Brněnský MAČ Jaroslava Rudiše. Poslechněte si zahajovací večer Měsíce autorského čtení
Jaroslav Rudiš je provázaný nejen s MAČem, kde kdysi četl už ze své první knihy, ale taky s vltavským Létem na horách. Přímý přenos moderuje Klára Fleyberková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.