Brilantní sonda do rodinných vztahů, říká o filmu Otec Matka Sestra Bratr režiséra Jarmusche kritička
Každý nový počin amerického režiséra Jima Jarmusche očekávají diváci i kritici s napětím. Bylo tomu tak i u snímku Otec Matka Sestra Bratr, se kterým se objevil na festivalu v Benátkách a odnesl si odtud další cenu. Teď film přichází do českých kin. Zhodnotila ho filmová publicistka Alice Aronová.
Někteří diváci o snímku mluví jako o „perle mezi rodinnými příběhy“. S tímto názorem souhlasí rovněž kritička Alice Aronová. Film se skládá ze tří zábavných příběhy o situacích v rodinném prostředí. „Diváky čekají vřelé i ironické rodinné rozhovory, plné tajemství, lásky, smutku ale i radosti,“ popisuje Aronová snímek „krále nezávislého filmu“. Poslechněte si celou recenzi.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Raymond Radiguet: Ďábel v těle. O skandální a nerovné lásce mladíka a vdané ženy
-
To jeli dva ve vlaku. Poslechněte si krátkou komedii Zdeňka Svěráka, který slaví 90 let
-
Imre Kertész: Člověk bez osudu. Svědectví malého chlapce o životě v nacistickém koncentračním táboře
-
Jiří Karásek: Muž, který zásadně mluvil pravdu. Hvězdně obsazená detektivní tragikomedie z roku 1965
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.