Torquato Tasso: Já přišel se svým trápením. Literárně-hudební pásmo z veršů italského básníka 16. století
16. leden 2023
Mezi vrcholné osobnosti italské literatury bezesporu patří Torquato Tasso (1544 - 1595), básník a prozaik raného baroka a muž dramatického života plného zvratů. V rozhlasovém Souzvuku vám představíme nikoli Tassa – heroického epika, ale Tassa – lyrika. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.
Z překladů a komentářů Jana Vladislava připravil Miloš Doležal
Účinkují:
Igor Bareš, Vojtěch Hájek, František Němec
Režie:
Markéta Jahodová
Natočeno:
2007
Hudbu vybrala Wanda Dobrovská
Tarquato Tasso je v básních a sonetech z mládí barevný, impresivní a hudební. A v pozdější tvorbě zase elegický a sžíravě rmutný.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Ladislav Grosman: Obchod na korze. Plesl a Procházková v příběhu o dobrých úmyslech ve službách zla
-
To jeli dva ve vlaku. Poslechněte si krátkou komedii Zdeňka Svěráka, který slaví 90 let
-
Ivan Jelínek: Velikonoční mystérium. Ke 100. nedožitým narozeninám Jiřího Adamíry jako Piláta
-
Zdeněk Svěrák: Posel hydrometeorologického ústavu. Komedie o jednom mystifikátorovi v důchodu
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.