Noci milá, pročs tak dlúha? Koncert souboru Musica Panica nabízí písně pozdního středověku
Záznam programu Noci milá, pročs tak dlúha nese název podle jedné z nejznámějších středověkých písní pozdního středověku a vychází z unikátního dědictví, které českým badatelům zanechal písař a sběratel Kříž z Telče.
Tento kněz a učenec během svého života opsal nejméně 4300 folií nejrůznějších textů.„Žádné bádání o hudbě 15. století v Českých zemích se mu nemůže zcela vyhnout, jeho rukopisy se světskou lyrikou jsou u nás unikátní,“ říká Eliška Baťová, flétnistka a zpěvačka, která tento program sestavila. Kromě ní písně ze sborníku Kříže z Telče zpívá Veronika Vítová, která je známá jako členka acappelového seskupení Skety, a hráčka na clavisimbalum, harfistka a zpěvačka Kristýna Kosíková
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.