Některé věci bych nikdy nedokázala říct nahlas. Iris mi pomohla zasadit poslední díl skládačky, říká herečka Irena Kristeková
Řadu let se dnes úspěšná divadelnice pokoušela s pomocí přátel a terapeutů vyrovnat s tím, co jí život připravil v dětství a dospívání. V příbramském bytě, kde se na 70 metrech čtverečních tísnilo někdy až třináct lidí, zažila domácí násilí a zneužívání všeho druhu. O tom, jak překonávala „příbramštinu“, teď otevřeně vypovídá na jevišti, v hudebním stand-upu prostě nazvaném Iris.
Nejen o bolesti, odpuštění a tvrdé práci na sobě vyprávěla i ve vltavské Vizitce. Mluvila i o cestě k divadlu, šesti letech angažmá v Ústí nad Labem nebo o spolupráci s Dianou Šoltýsovou a Jakubem Špalkem.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Hedvika. Můžete mít mladší rodiče, než jste vy sami? Poslechněte si parodii Karla Poláčka!
-
Případy Sherlocka Holmese, otce Browna, slečny Marplové a dalších anglických detektivů
-
Anton Pavlovič Čechov: Višňový sad. Jak zachránit beznadějně zadlužené panství?
-
Stefan Zweig: Josef Fouché. Portrét jednoho bezpáteřního politika
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.