Nejen polský jazz na Vltavě

Jazzoví publicisté stanice Český rozhlas Vltava aktuálně připravili pestrou směs jazzových pořadů, v nichž převažuje hudba z Polska, jelikož slavný polský jazz letos v našem vysílání schválně upřednostňujeme. Přijdou si však na své i milovníci dalších jazzových národů.

Upozorňujeme na narozeniny amerického saxofonisty Michaela Breckera, které v pondělí s hudebníkem pomyslně oslaví Antonín Matzner. Úterní Jazzová myš bude věnována přehledu jiskřivých polských jazzových nahrávek. Ve středu Zapomenutí hrdinové synkopy Ondřeje Havelky připomenou Kalifornský provzdušněný jazz 20. a 30. let. Podobně, jako v úterý, se i ve čtvrtek věnujeme polskému jazzu, tentokrát ovšem naši pozornost zaměříme jen na jedinou osobnost, na polský jazzový objev Dominika Waniu. V pátek si nenechte ujít záznam křtu druhého CD českého saxofonisty Ondřeje Štveráčka z podzimu loňského roku.

PONDĚLÍ 31. 3. 2014

9.30, JazzofonProjížďka v rytmu. Michael Brecker.Připravil a uvádí Antonín Matzner.

17.45, Jazzový podvečerBlues z hospody i ze studia.Připravil a uvádí Ondřej Konrád.

ÚTERÝ 1. 4. 2014

9.30, JazzofonNapříč jazzovými žánry s Otakarem Svobodou.

17.45, Jazzový podvečer z OlomouceJazzová myš Pavla Dostála.

STŘEDA 2. 4. 2014

9.30, JazzofonSwing Session Kamila Hály. Stan Kenton Orchestra.

17.45, Jazzový podvečerZapomenutí hrdinové synkopy.Připravili a uvádějí Ondřej Havelka a Pavel Klikar.

ČTVRTEK 3. 4. 2014

9.30, JazzofonPlaneta jazzem posetá. Dominik Wania. Portrét mladého polského pianisty, který byl nominován na cenu Fryderyk (obdoba českých jazzových Andělů) ve všechtřech kategoriích (Jazzový debut roku, Album roku a Umělec roku).Připravila a uvádí Eliška Svobodová. (PL)

17.45, Jazzový podvečerJazz notes Jiřího Starého.Týdeník aktualit, zajímavostí a informací ze světa jazzu.

PÁTEK 4. 4. 2014

9.30, JazzofonJazzophone. Klasický jazz uvádí Luboš Zajíček.Pohled z webové kamery do vysílacího studia na vltava.rozhlas.cz. (WK)

17.45, Jazzový podvečerJazz live. Ondřej Štveráček Quartet (CZ/SK/USA). Záběry z koncertu mezinárodněsestavené skupiny v pražském klubu Jazz Dock 18. listopadu 2013 (1/2).Připravil a uvádí Jiří Starý.

SOBOTA 5. 4. 2013

4.00, ČRo Jazz vysílá na vlnách ČRo VltavySimultánní vysílání. Modern Mainstream.

17.45, Jazzový podvečerSladké je žítJazz doprovází poezii, poezie doprovází jazz.Hudba Django Reinhardta doprovází verše Adolfa Hoffmeistera z 20. let.Připravil Rudolf Matys.Recitují Robert Jašków a Klára Trojanová-Pollertová.Hudbu vybrali Daniel Dobiáš a Vladimír Truc.Režie Markéta Jahodová.

NEDĚLE 6. 4. 2013

0.06, Jazzový klubK půlnočnímu setkání s jazzem a blues zve Jan Hála.

1.31, Noční vlna jazzuPřipravil a uvádí Zdeněk Tofel.Připravila Ostrava.

17.45, Jazzový podvečerNedělní jazzové lelkování s Alešem Bendou.