Morytáty a romance

31. leden 2023

Vydavatelství Indies Scope o tomto albu soudí, že jde o „nahrávku s náladou, jako když se nad ránem u hořící pneumatiky potká starý tramp s folkařem a hiphoperem a pustí si na otlučeném magneťáku rockovou klasiku.“ Novinka Iva Cicvárka a skupiny Živo hraje všemi náladami a hudebními styly. Hodnocení připravil Tomáš Klement.

(…) Morytáty a romance nejsou deska na jedno použití. Cicvárkovy písně vyžadují pozorného a hloubavého posluchače. Pokud ale na jeho hru přistoupíte, přivřete občas u nějaké divoké aranže oči, otevře se vám barevný svět, ve kterém se můžete ztratit na hodně dlouho. A ještě jedna perlička na závěr. Na album zařadil Cicvárek i skladbu Prvněkrát, která se objevila už na 22 let starém debutu. Balada sice dostala propracovanější aranž podpořenou cimbálem a cellem, ale v textu nemusel Cicvárek změnit po takové době ani čárku. Když už něco složí, stojí si za tím a je to trvalé. A to v dnešní rychloobrátkové době není vůbec málo. (…) 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.