Morytáty a romance

31. leden 2023

Vydavatelství Indies Scope o tomto albu soudí, že jde o „nahrávku s náladou, jako když se nad ránem u hořící pneumatiky potká starý tramp s folkařem a hiphoperem a pustí si na otlučeném magneťáku rockovou klasiku.“ Novinka Iva Cicvárka a skupiny Živo hraje všemi náladami a hudebními styly. Hodnocení připravil Tomáš Klement.

(…) Morytáty a romance nejsou deska na jedno použití. Cicvárkovy písně vyžadují pozorného a hloubavého posluchače. Pokud ale na jeho hru přistoupíte, přivřete občas u nějaké divoké aranže oči, otevře se vám barevný svět, ve kterém se můžete ztratit na hodně dlouho. A ještě jedna perlička na závěr. Na album zařadil Cicvárek i skladbu Prvněkrát, která se objevila už na 22 let starém debutu. Balada sice dostala propracovanější aranž podpořenou cimbálem a cellem, ale v textu nemusel Cicvárek změnit po takové době ani čárku. Když už něco složí, stojí si za tím a je to trvalé. A to v dnešní rychloobrátkové době není vůbec málo. (…) 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.