Mladí rádi jazz. Nesmí to být nuda a hlavně – aby kapely měly kde hrát!

24. duben 2024

Saša Michailidis se ptá zakladatele festivalu Mladí ladí jazz Jana Gregara a jazzového skladatele, klavíristy, pedagoga a kurátora koncertní řady SOČRu Nové horizonty Tomáše Sýkory. 30. dubna můžete přijít oslavit Mezinárodní den jazzu na jarní festival na Karlově náměstí v Praze. Z přehlídky Mladí ladí jazz bude příští úterý odpoledne vysílat živě také Vltava. Jaký vztah mají mladí hudebníci ale i mladé publikum právě k jazzu?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.