Milena Mathausová: Střepy úzkosti. Gabriela Vránová v roli ženy procházející zásadní životní krizí

2. říjen 2022

Jak najít znovu pevnou půdu pod nohama, když během jednoho týdne přijdete o všechny dosavadní jistoty? Inscenaci Střepy úzkosti s Gabrielou Vránovou v hlavní roli uvádíme ve vltavské řadě Hra pro pamětníky. Obnovenou premiéru po více než třiceti letech poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Osoby a obsazení: Magda (Gabriela Vránová), Oldřich (František Němec), Kateřina (Veronika Žilková), Marek (Tomáš Juřička), Libuše (Věra Bublíková), Matka (Antonie Hegerlíková), Pavel (Viktor Preiss), Aleš (Ladislav Mrkvička), Renáta (Blanka Lormanová) a Ředitelka (Miriam Kantorková), Novinář (Jiří Ornest) a další
Dramaturgie: Pavel Minks
Režie: Jana Bezdíčková
Natočeno: v roce 1985

Čtyřicátnice Magda vede hektický, ale spokojený pracovní i rodinný život. Jenže pak přijde telefonát z domova důchodců o úmrtí Magdiny matky a tahle událost spustí bouři, která od základů zatřese se všemi dosavadními jistotami. Teprve po matčině smrti se Magda dozvídá pravdu o svém původu, a to zdaleka není jediná nová skutečnost, kterou bude muset v krátkém čase přijmout. V okamžiku, kdy se její život doslova rozbil na střepy, je donucená položit si zásadní otázky nejen o své minulosti, ale především o budoucnosti.

Scénář rozhlasové hry Střepy úzkosti byl oceněn v soutěži Československého rozhlasu vyhlášené v roce 1985. Hru dramaturgicky připravil Pavel Minks, režie se ujala zkušená Jana Bezdíčková, která hlavní roli svěřila Gabriele Vránové. Spolu s ní účinkují v inscenaci další výteční herci – František Němec, Viktor Preiss, Ladislav Mrkvička, Antonie Hegerlíková, Jiří Ornest, Veronika Žilková a další.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Renata Venclová
Spustit audio

Související