Mezinárodní den archeologie

17. říjen 2014

V sobotu 18. října si připomínáme Mezinárodní den archeologie. Ve světě se koná už od roku 2011, v České republice proběhne letos poprvé.

Archeologie nám umožňuje poznat, často do fascinujících podrobností, jak žili naši předkové - a to i v dobách hodně vzdálených. Jak ale archeologové pracují, a co všechno zkoumají a jaké nástroje a metody k tomu využívají? Odpovědět na tyto otázky a trochu poodhalit jejich svět je cílem Mezinárodního den archeologie, který se letos koná vůbec poprvé i v České republice!

03230470.jpeg

Akci spolupořádají v sobotu 18. října pražská archeologická pracoviště i několik mimopražských společně od 9 hodin v prostorách Univerzity Karlovy v Celetné ulici 20 a odpoledne také samostatně na Pražském hradě, v Klementinu, v Náprstkově muzeum asijských, afrických a amerických kultur na půdě dalších institucí a objektů, mezi nimiž nechybí Muzeum hlavního města Prahy.

Podrobnosti o chystané akci i programu najdete na webu Archeologického ústavu Av ČR: www.arup.cas.cz.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová