Mélusine

31. březen 2023

Nové album rodačky z americké Floridy, zpěvačky a autorky Cécile McLorin Salvant, které je nazvané podle bájné postavy ze 14. století. Recenzi připravil Otakar Svoboda.

(…) Výsledek je prostě výrazně pestrý. Musím říct, že od momentu, kdy se tato deska objevila mezi očekávanými novinkami, jsem se na její vydání, které proběhlo koncem března, těšil. Mám tuto dříve nenápadnou osobnost rád už někdy od roku 2015, kdy vystoupila v rámci Bohemia Jazz Festu na náměstí v Táboře. Tehdy měla za sebou debut, nikdo ji neznal a tak se sešlo pár desítek posluchačů. Dnes ji pozvat bude už výrazně finančně náročné. A tak si dopřejme tuto nahrávku. A můžete se začít pročítat zajímavou historii řady evropských rodů, historie plné soubojů, válek, nižšího postavení žen, které se tomu bránily právě takovými symboly. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová