Margaret Atwoodová: Neprotivte se vůli třetího oka

Margaret Atwoodová
Margaret Atwoodová

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Kompozice z krátkých textů nejvýznamnější kanadské spisovatelky současnosti, která v roce 2017 převzala v Praze Cenu Franze Kafky. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Margaret Atwoodová je autorkou bezmála dvou desítek románů a několika povídkových sbírek. Součástí její obsáhlé bibliografie jsou také eseje, básně, knihy pro děti, literární studie. V 80. letech byla prezidentkou mezinárodního PEN klubu. Přednášela na univerzitách, vystupuje na literárních konferencích, je činná i v ekologických organizacích nebo v Amnesty International. 

Margaret Atwood

Margaret Atwoodová: Utopie a dystopie jsou dvě strany téže mince

Margaret Atwoodová

Cenu Franze Kafky, jediné mezinárodní literární ocenění udělované u nás, převzala kanadská spisovatelka Margaret Atwoodová.

V Souzvuku se zaměříme na její drobné literární texty - reflexe, apokryfy, básně v próze, monology, variace na archetypální literární postavy nebo nová převyprávění mýtů. Nezřídka se ve svých textech vrací k tématům a motivům svých románů - jakoby na ně chtěla znovu upozornit, nasvítit je z jiného úhlu, dát jim novou pointu.

Účinkují: Aleš Procházka, Milena Šajdková a Vilma Cibulková
Překlad: Viktor Janiš a Miroslav Jindra
Připravila: Dagmar Oravová
Režie: Vít Vencl