Lis tří bratří

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Lis tří bratří (Vlastimil, Vojmír a Vladimír Vokolkovi)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Pásmo o svém otci Vladimíru a jeho bratrech Vojmírovi a Vlastimilovi připravil Václav Vokolek. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Tři bratři – Vlastimil, Vojmír a Vladimír v dívčích šatech s rodiči

Z trojice pardubických bratří Vokolků, mimořádného zjevu české kultury 20. století, byl dlouhou dobu znám především nejmladší z nich – spisovatel Vladimír Vokolek. Šlo však o trojici tří osobností srovnatelného významu: vynikajícího tiskaře a nakladatele Vlastimila, grafika, sochaře a básníka Vojmíra a nejmladšího – básníka Vladimíra.

Pásmo o svém otci, básníku Vladimíru Vokolkovi, a jeho bratrech připravil Václav Vokolek. Pořad přináší hluboký vhled do umělecké dílny všech tří osobností i významné svědectví o celém jednom proudu novodobé české kultury.

Účinkují: Eduard Cupák, Miloš Hlavica, Petr Pelzer a Jiří Zahajský

Připravil: Václav Vokolek
Režie: Markéta Jahodová

Natočeno v roce 1993.

autoři: Petr Turek , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...