Legendární hudba divokých devadesátek. Vltava uvádí soundtrack z filmu Trainspotting

11. únor 2024

Film Trainspotting se stal hlasem generace mladých poloviny 90. let. Ikonickým se stal i díky hudebnímu doprovodu, který lze považovat za klubový soundtrack té doby. V Koncertu bez hranic zazní filmová hudba v podobě koláže ze živých koncertů. Iggy Pop, Underworld nebo Blur to jsou jen ta nejvýraznější jména, jejichž hudba se v soundtracku objevila. Poslouchejte v neděli 11. února od 20 hodin.

Koncert bez hranic Pavla Zelinky doplní četbu románu Irvina Welshe, kterou jsme pro posluchače Vltavy připravili. Welshovo dílo v roce 1996 převedl na filmové plátno režisér Danny Boyle s Ewanem McGregorem v hlavní roli. Snímek je považován za jeden z nejlepších filmů devadesátých let 20. století.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.