Ladislav Dvořák: Ledňáček neodlétá

27. březen 2020

Stanislav Zindulka čte z krátkých próz ze stejnojmenné sbírky Ladislava Dvořáka, v níž se autor ve vzpomínkách navrací do krajiny i časů dětství a dospívání. Poslouchejte on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Účinkuje: Stanislav Zindulka
Připravil: Jiří Vondráček
Režie: Vladimír Gromov
Natočeno: v roce 2010

Kniha Ledňáček neodlétá z roku 1962 je prozaickým debutem básníka a prozaika Ladislava Dvořáka (1920–1983). Maturoval v roce 1943 na reálném gymnáziu ve Velkém Meziříčí. Po druhé světové válce studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy bohemistiku a srovnávací literaturu. V roce 1948 byl ze studia vyloučen a pracoval jako pomocný dělník, knihkupec, zámečník, úředník, redaktor a knihovník. Po podpisu Charty 77 se živil opět jako dělník. Publikoval v časopisech Kritický měsíčník, Akord, Tvář, v Literárních novinách ad.

autoři: Jiří Vondráček , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?