Klára Vlasáková: Říznutí. Jsou rány, na které náplast nestačí

8. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tereza Hofová

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Její přítelkyně se vdává a ona cítí, že to všechno mělo být jinak. Dosud nepublikovaná povídka Říznutí současné české autorky Kláry Vlasákové vypráví o šrámech na těle a na duši, které se někdy zahojí a někdy také ne. V podání Terezy Hofové poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkuje: Tereza Hofová
Připravil: Dominik Mačas
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 8. 6. 2020
Natočeno: v plzeňském studiu Českého rozhlasu v roce 2020

Klára Vlasáková působí jako dramaturgyně v Centru pro děti a mládež České televize. Pro Dvojku napsala rozhlasovou pohádku o zapomínání, smutku i odvaze Mlhovina (2020). Jako publicistka spolupracuje se Salonem Práva a s Českým rozhlasem Plus. Knižně debutovala v souboru povídek českých a slovenských spisovatelů Divočina (2019) vydaném na podporu Hnutí DUHA a jeho kampaně Zachraňme lesy. V květnu letošního roku jí v nakladatelství Listen vyšel román Praskliny.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?