Kdybych žil na předměstí Prahy nebo Brna, Waldvillu nikdy nenapíšu, říká spisovatel a liberecký kulturní hybatel Miroslav Stuchlý

10. listopad 2023

Sudety má v krvi – narodil se v Šumperku a studoval v Liberci, kde od 90. let žije. Povoláním je stavební inženýr, v Krajské vědecké knihovně ale pořádá projekce filmů a sám píše básně i prózu, oboje ovlivněné místopisem Jizerských hor. Stuchlého předloňský román Waldvilla o tajemné vile nedaleko autorova bydliště obyvatele regionu nadchl. Jak knihu ovlivnil ceněný básník – Liberečan Pavel Novotný? I o tom mluvil Miroslav Stuchlý ve Vizitce s Davidem Hamrem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.