Kdybych žil na předměstí Prahy nebo Brna, Waldvillu nikdy nenapíšu, říká spisovatel a liberecký kulturní hybatel Miroslav Stuchlý
Sudety má v krvi – narodil se v Šumperku a studoval v Liberci, kde od 90. let žije. Povoláním je stavební inženýr, v Krajské vědecké knihovně ale pořádá projekce filmů a sám píše básně i prózu, oboje ovlivněné místopisem Jizerských hor. Stuchlého předloňský román Waldvilla o tajemné vile nedaleko autorova bydliště obyvatele regionu nadchl. Jak knihu ovlivnil ceněný básník – Liberečan Pavel Novotný? I o tom mluvil Miroslav Stuchlý ve Vizitce s Davidem Hamrem.
Související
-
Zkvalitnit prostředí a dostat sem víc lidí. To je můj plán pro Liberec, říká architekt Janďourek
„Liberec jsem vnímal jako město v dešti a mlze, kde se chodilo z kopce do kopce. Byl pro mě mnohovrstevnatý, neuchopitelný, špatně jsem se v něm orientoval,“ vzpomíná.
-
Ždímejte plavky do výlevek. Ředitel liberecké galerie Jan Randáček provází budovou bývalých lázní
Po dvanácti letech opouští ředitel oblastní galerie Liberec Jan Randáček „svou“ instituci a míří do Evropského parlamentu.
-
Věra Vohlídalová: Liberecká knihovna přinesla dialog o tom, co znamená život v jinakosti
David Hamr pozval knihovnici a někdejší ředitelku Krajské vědecké knihovny v Liberci Věru Vohlídalovou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.