Kdybych žil na předměstí Prahy nebo Brna, Waldvillu nikdy nenapíšu, říká spisovatel a liberecký kulturní hybatel Miroslav Stuchlý
Sudety má v krvi – narodil se v Šumperku a studoval v Liberci, kde od 90. let žije. Povoláním je stavební inženýr, v Krajské vědecké knihovně ale pořádá projekce filmů a sám píše básně i prózu, oboje ovlivněné místopisem Jizerských hor. Stuchlého předloňský román Waldvilla o tajemné vile nedaleko autorova bydliště obyvatele regionu nadchl. Jak knihu ovlivnil ceněný básník – Liberečan Pavel Novotný? I o tom mluvil Miroslav Stuchlý ve Vizitce s Davidem Hamrem.
Související
-
Zkvalitnit prostředí a dostat sem víc lidí. To je můj plán pro Liberec, říká architekt Janďourek
„Liberec jsem vnímal jako město v dešti a mlze, kde se chodilo z kopce do kopce. Byl pro mě mnohovrstevnatý, neuchopitelný, špatně jsem se v něm orientoval,“ vzpomíná.
-
Ždímejte plavky do výlevek. Ředitel liberecké galerie Jan Randáček provází budovou bývalých lázní
Po dvanácti letech opouští ředitel oblastní galerie Liberec Jan Randáček „svou“ instituci a míří do Evropského parlamentu.
-
Věra Vohlídalová: Liberecká knihovna přinesla dialog o tom, co znamená život v jinakosti
David Hamr pozval knihovnici a někdejší ředitelku Krajské vědecké knihovny v Liberci Věru Vohlídalovou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.