Juraj Hric: Anča a ti druzí (1/5)

Anča a ti druzí je dramatizovaná četba na pokračování z pera autora žijícího už delší čas v bavorském Mnichově, ale původem ze Slovenska. Setkáte se v ní s postavami, které jsou návštěvníky jednoho veřejného záchodku pod stanicí metra a vyjevují nám části svých osudů, především v konfrontaci s hlavní postavou - velkou malou Toaletářkou. V režii Miroslava Zelinského a za zvukové spolupráce Aleše Hubera uslyšíte herce ostravských divadel.

Takřka sociologická studia polosvěta, kterou většina z nás pouze v nutnosti proběhne, zaujme pestrostí charakterů i jejich životních příběhů, byť nastíněných jen velmi zkratkovitě. V režii Miroslava Zelinského a za zvukové spolupráce Aleše Hubera uslyšíte herce ostravských divadel Vladimíra Poláka, Tomáše Normana, Gabrielu Mikulkovou, Norberta Lichého, mladičké konzervatoristy Roberta Urbana, Tomáše Krejčího, Michala Maléře a Vendulku Novákovou. V úloze toaletářky se opak představí Kateřina Huberová.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?