Josef Páleníček: Chamber Works

27. září 2022

Nahrávka, pod kterou jsou podepsáni violoncellista Jan Páleníček, pianistka Jitka Čechová, mezzosopranistka Jana Hrochová a houslista Jan Talich. Hodnocení připravil Milan Bátor.

(…) Nahrávka s komorní tvorbou Josefa Páleníčka splňuje veškerá kritéria pro to, abychom jí přiznali status po všech stránkách mimořádně zdařilého počinu. Skvělou interpretaci všech umělců doprovází v literární rovině cenný a půvabný booklet, který je graficky i obsahově nepostradatelnou součástí titulu. Nesmíme zapomenout ani na zvukovou stránku, kterou svědomitě ohlídal hudební režisér Ondřej Urban. Chvála podobným počinům, kolik dalších vynikajících českých skladatelů by si zasloužilo podobnou péči, to může být předmětem diskuse a doufejme, že hlavně aktivity jiných, podobně iniciativních českých umělců. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.