Jerome Kilty: Drahý lhář

Komedie z dopisů, které si psali G. B. Shaw a herečka Stella Campbellová.

Poslouchejte na Vltavě 19. března 2016 ve 14:00. Po odvysílání se hra objeví také na stránce Hry a literatura. Zůstane tam až do pátku 25. března 2016.


Hra Jerome Kiltyho vznikla na základě autentických dopisů, které si psali slavný dramatik George Bernard Shaw a herečka Stella Campbellová. Obsah korespondence brzy přerostl profesní rámec daný nastudováním hry Pygmalion.

Dopisy jsou plné ironie, geniálních impertinencí, paradoxů, ale i hluboké lásky a moudrosti. Rozhlasová verze vychází z české premiéry této hry v Městských divadlech pražských, kde je ve svém překladu nastudoval Ota Ornest.


Účinkují: Jaroslava Adamová a Felix le Breux

Autor: Jerome Kilty Překlad: Ota OrnestDramaturgie: Jaroslava StrejčkováHudba: Jiří BerkovecRežie: Oldřich Hoblík

Natočeno v roce 1964.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a literatura

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...