Jazzofon: Anson Weeks & Hotel Mark Hopkins Orchestra

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03147134.jpeg

Anson Weeks pocházel z Oaklandu (nar. 1896). Svůj první orchestr sestavil v roce 1924 a záhy s ním vystupoval v luxusních hotelích v Sacramentu a Oaklandu. Ještě v průběhu dvacátých let se stal Weeksův orchestr velice populární podél celého pacifického pobřeží USA.

Velký podíl na úspěchu měly večerní rozhlasové přenosy z hotelu Mark Hopkins v San Francisku. V tomto hotelu získal Anson Weeks pro svůj orchestr dlouhodobé angažmá; během let nahrál mnoho gramofonových snímků, ať už orchestrálních nebo s výbornými sólisty, včetně kupř. Binga Crosbyho.

Weeksův Hotel Mark Hopkins Orchestra je dnes už víceméně neznámý. Ve své době byl ale doslova pojmem - třeba rčení "Come Dancin' with Anson" (Přijď si zatančit s Ansonem) bylo po léta hojně užívanou frází na celém západním pobřeží. Anson Weeks se svým ansámblem sklízel slávu až do roku 1941; tehdy utrpěl při autonehodě těžký úraz, který ho na léta vyřadil z aktivní hudební činnosti.

Novou vlnu popularity nastartoval počátkem padesátých let, kdy vydal několik tanečních alb, které jeho někdejší oblibu poněkud oživily. Anson Week zemřel ve tři a sedmdesáti letech (v roce 1969). V pátečním Jazzofonu zazní kolekce jeho snímků.

Taneční film s orchestrem Ansona Weekse: