Jaromír Ptáček: Pláč pro pana Jeremiáše

9. červenec 2013

Rozhlasový dramatik a dramaturg Jaromír Ptáček byl významnou postavou zlaté éry rozhlasové hry v šedesátých letech.

Do domácího prostředí přinášel vlivy absurdního dramatu a moderní literatury, inspiroval se také filmem a soudobým výtvarným uměním.

Jeho hru Pláč pro pana Jeremiáše o nečekaných důsledcích projevené lidskosti vysílá Český rozhlas Vltava v úterý 9. července od 21 hodin a 30 minut. Po odvysílání si hru budete moci poslechnout ještě celý další týden na stránce Hry a literatura.

Osoby a obsazení: Jeremiáš (Jiří Kostka), stará žena (Inez Hofbauerová), učitel společenské výchovy (František Baťka), mladý muž (Jan Němeček), unavená žena (Zora Jiráková), mladá dívka (Jana Postlerová), opilý pán (Jaroslav Heyduk), důležitý pán (Jaroslav Choc), první ošetřovatel (Zdeněk Jiřičný), druhý ošetřovatel (Jiří Miegl), úředník (Ladislav Fišer), montér (Alexandr Postler), penzista (Josef Benátský), paní z domácnosti (Netta Deborská), dáma (Jarmila Balašová), hlasatelka + chór (Eva Wimmerová), reportér (Karel Sedláček), chór (Květa Hanková), chór (Svatava Šanovcová), hlasatelka (Miroslava Kroftová), hlasatel (Vladimír Khodl), pán se psem (Antonín Hajšman) a lékař (Václav Neužil).

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.