Jan Cempírek: Autostop na jih

20. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Autostop

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

„Řekla, že to zůstane jen mezi námi.“ Úspěšný třicátník Tomáš na výletě v Audi zastaví studentovi Filipovi v khaki tričku s batohem. Každý v jiném věku, s odlišnými touhami, starostmi a zájmy, na hony vzdáleni, přesto tak blízcí. Začíná letní jízda s nečekaným dialogem o ženách, lásce, manželství a sexu. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkuje: Tomáš Drápela
Připravila: Martina Toušková
Režie: Jakub Doubrava
Natočeno: 2017

Spisovatel a publicista Jan Cempírek se narodil 27. června 1970 v Českých Budějovicích. První literární kroky si odbyl v deseti letech jako redaktor ručně psaného a bohatě ilustrovaného rodinného měsíčníku Zlatohlávek, který nakonec vycházel ve třech ročnících. Časopisům zůstal věrný i při studiu na lesnické fakultě v Brně, kdy publikoval ve studentských titulech. Nejčastějšími tématy článků byly především reportáže z cest po východní Evropě.

Po ukončení studia prožil delší dobu v Austrálii, pracoval na několika tasmánských farmách jako honák krav, dřevorubec, řidič traktoru a placený lovec klokanů. Vydělané peníze pak použil na cestování po Austrálii, Novém Zélandu a Indonésii. Během cesty napsal rockový román Tanec posledního dne. Po návratu domů začal spolupracovat s deníky a magazíny na vydávání reportáží ze zahraničí. Je autorem několika knih (Rafinerie, Autostop.CZ), které vydal pod vlastním jménem, a literární mystifikace Bílej kůň, žlutej drak, za niž získal coby vietnamská autorka Lan Pham Ti v roce 2009 Cenu Knižního klubu.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...