Hudebník dné: Chtěl jsem udělat desku o každodenních věcech, každý se nemusí zabývat koncem světa

14. červen 2023

Novinka Basic Living pražského hudebníka a producenta Ondřeje Holého, vystupujícího jako dné, vychází 19. června. Dné tímto albem navazuje na svůj úspěšný debut These Semi Feelings, They Are Everywhere, které vyšlo před sedmi lety. Na novém albu, kde rozvíjí svůj úsporný styl, poprvé zpívá a napsal si také vlastní texty. Na novince hostuje FVLCRVM, Jenovéfa Boková, Floex nebo Dominik Gajarský. Uslyšíte ukázky z alba Basic Living, včetně jedné dosud nevydané skladby.

Chtěl jsem se tak trochu vymezit vůči dnešnímu umění, které se zabývá zejména koncem světa a dalšími současnými problémy.
Ondřej Holý

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.