Duo Teres
Hostem Telefonotéky byli dva mladí muzikanti, kteří se vydali na společnou uměleckou dráhu a říkají si Duo Teres.
Hosté Telefonotéky, na které se můžete těšit.
Duo Teres je komorní soubor, který tvoří slovenská houslistka Lucia Kopsová a český kytarista Tomáš Honěk. Hrát spolu začali v roce 2007 na JAMU v Brně pod vedením Miloše Vacka, primária Janáčkova kvarteta, u kterého oba studovali komorní hru.
V repertoáru dua jsou zastoupena díla od období baroka až po hudbu 20. století. Jeho snahou je interpretovat jen originální díla pro housle a kytaru s akcentem na díla soudobých českých i zahraničních autorů.
Navazují tak na bohatou tradici houslistů a kytaristů 19. století, kdy jejich spojení bylo často vyhledávané.
Duo Teres uspělo na řadě mezinárodních soutěží a absolvovalo zahraniční mistrovské hudební kursy. Pravidelně koncertuje nejen v České republice, ale i v zahraničí, vyšla mu debutová deska a chystá další. V posledních letech se intenzivně zabývá soudobou hudbou.
Nejposlouchanější
-
Anna Beata Háblová: Víry. Románové podobenství o cestě k překonání strachu a ponížení
-
Antonín Přidal: Výstřel a spol. Rozhlasová groteska podle filmového námětu Vladislava Vančury
-
Zmizela a Strýček z nebe. Šumavské povídky Karla Klostermanna
-
Osudy Mileny Grenfell-Baines. Rozhlasové vyprávění česko-britského „Wintonova dítěte“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.